Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Внутрішня система забезпечення якості освіти ЗДО №4 "Вишенька"

Дата: 2 лютого 2021 о 12:21, Оновлено 26 січня о 11:37

Впровадження внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО № 4 "Вишенька" (ч.І)

Впровадження внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО № 4 "Вишенька" (ч.ІІ) 

Проект стратегії розвитку ЗДО №4 "Вишенька"

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти ЗДО№4 "Вишенька"

Педагоги – це люди, які вимірюють життя вереснями. І старт нового навчального року вони сприймають не просто, як черговий крок уперед, а як точку відліку для визначення актуальних проблем, формулювання основних напрямів і завдань, ревізії перевірених і пошуку нових ефективних технологій навчання – виховання – розвитку дітей.

  Система ж освіти напередодні нового навчального року схожа на великий корабель, який готується вирушити у довге плавання. Оцінивши стартові позиції сформулювали завдання на новий навчальний рік.

  Одне з пріоритетних звучить так: «Оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку за допомогою інноваційних методів навчання». Щоб успішно вирішити це завдання методична служба пропонує ряд рекомендацій.

      В нашому закладі широко використовуються інноваційні підходи у роботі з дошкільниками. Педагоги запозичують досвід сучасності і минулого, втілюють власні ідеї. Приходить на думку крилатий латинський вислів:     «Qui quaerit, repĕrit», тобто «Хто шукає, той завжди знаходить».

Поки вихованці однієї групи закріплюють знання на заняттях з комп’ютерної грамоти, вихованці другої вивчають геометричні фігури за напольним тренером VAY TOY, інші слухають народну казку «Рукавичка» за мнемотаблицями. 

 

 

 

Нинішній рік для педагогів закладу ознаменувався участю у проекті «Україна надзвичайна»  у рамках Всеукраїнського фестивалю гри, навчання і натхнення PlayFest 2022.        Свою роботу колектив розпочав із занурення в тему шляхом використання інформаційних джерел, організації педагогічних годин, «круглих столів», презентацій. Педагоги прагнули і прагнуть вибудовувати педагогіку партнерства  як запоруку успіху у діяльності закладу.

Сприяють формуванню креативного мислення у дітей, залучають активно до роботи і батьків. Надовго запам’ятається малюкам знайомство з творчістю народної художниці Марії Примаченко.

Безпосереднє спілкування дошкільників із природою сприяє їхньому всебічному гармонійному розвитку. Однією з умов, що дає змогу дітям постійно спілкуватися та взаємодіяти з окремими об’єктами природи  є організація прогулянок, пошуково-дослідницька діяльність. Формування змісту занять  про природу сприяють у закладі  різноманітні заходи, акції. В рамках екологічного напрямку педагоги виховують чуйних природоохоронців.

 

 

 

 

На сьогодні у ЗДО «Вишенька» функціонує  чотири інклюзивні групи, в яких виховується  п’ятеро діток з ООП.

Інклюзивна освіта передбачає, що дитини з ООП є повноцінним учасником життя групи та дитячого садка. Щоб створити умови для такої діяльності, вихователь використовує сучасні підходи до організації освітнього процесу, спеціальні форми, методи навчання і виховання дітей з ООП.

Завдання вихователя інклюзивної групи створювати рівні можливості для повноцінного розвитку вихованців з ООП з урахуванням інших вікових особливостей та освітніх потреб, а також умови для їх успішної соціальної адаптації. Розв’язувати такі завдання здатен лише компетентний фахівець.

Одна з обов’язкових умов успішної педагогічної роботи з дітьми з ООП – адекватне їхнім можливостям розвивальне предметно-просторове середовище, яке сприяє повноцінному розвитку всіх видів дитячої діяльності.

Вихователь створює у групі не лише умови для позитивних і доброзичливих взаємин між вихованцями, але й рівні можливості для дітей з ООП. Зокрема, вільний доступ до ігор, іграшок, матеріалів, посібників для основних видів дитячої активності.

Турбота про здоров’я дітей – головна мета нашого закладу. Створення здоров’язберігаючого середовища для дошкільників є домінантою діяльності кожного педагога. Головні завдання фізичного виховання які вирішують педагоги закладу наступні:

  • зміцнення здоров’я, всебічний фізичний розвиток, загартування, удосконалення функцій організму, підвищення фізичної та розумової працездатності дітей;
  • формування ігрових дій;
  • розвиток рухових якостей;
  • формування інтересу до активної рухової діяльності, потреби у систематичних заняттях фізичними вправами і т.п.

Педагогічний  колективний ЗДО на чолі з інструктором з фізичного виховання Скримою Т.В. постійно запроваджує в роботу систему заходів, спрямованих на збереження та зміцнення здоров’я вихованців. Поряд із традиційними технологіями фізично-оздоровчої роботи використовуються і інноваційні; впроваджується в практику роботи передовий досвід педагогів минулого і сучасності.

Щоб навчити дітей свідомо ставитися до свого здоров’я, дбати про нього  - проводяться в цікавій і доступній для дітей формі:

  • заняття з фізичної культури;
  • ранкові гімнастики;
  • фізкультурні хвилинки;
  • рухливі ігри;
  • спортивні вправи та ігри…

Вже стало доброю традицією для колективу проводити спортивні квести, свята,фестивалі гри, розваги, спортивні змагання на місцевому стадіоні «Локомотив».

В захоплююче дійство перетворює фізінструктор заняття з фізкультури за методикою М.Єфименко «Театр фізичного виховання».

Успішно працює в закладі і гурток «Дельфінчик». Діти старших груп з задоволенням відвідують спортивно-оздоровчий заклад «Юність».

Патріотичне  виховання в закладі носить інтегрований зміст. З огляду на це в педагогічній роботі поєднано ознайомлення дітей з явищами суспільного життя, народознавство, засоби мистецтва, практична діяльність дітей (праця, спостереження, ігри, творча діяльність та інше), національні, державні свята.

Основними напрямками, якими керуються педагоги закладу в своїй роботі є:

  • формування уявлень про сім’ю, родину, рід і родовід;
  • краєзнавство;
  • ознайомлення з явищами суспільного життя;
  • формування знань про історію держави, державні символи;
  • ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;
  • формування знань про людство.

Планування і вивчення освітніх завдань здійснюється в ЗДО згідно чинних програм,  освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та освітньої програми «Впевнений старт», відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.

Активну участь в освітньому процесі ЗДО по вихованню патріотичних почуттів приймають батьки вихованців.

Велика увага патріотизму, формуванню національно-свідомої особистості приділяється в закладі в ході педагогічних годин. Педагоги вивчають нормативно-правові документи, що регламентують діяльність сучасного ЗДО в контексті національно-патріотичного виховання; знайомляться з національною програмою «Україна – моя Батьківщина»; збагачують зміст освітньо-виховної роботи з дітьми системою заходів, занять, розваг з патріотичного виховання. Педагоги підвищують свій рівень теоретичної підготовки з питань патріотичного виховання дошкільників в ході семінару-практикуму «Патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освіти». В рамках проведення тижнів «Українознавства» вихованці закладу приймають участь у майстер-класах писанкарства, народної іграшки, відвідують міський історичний музей.

Наші діти втілюють в життя діяльнісний підхід до патріотичного виховання приймаючи участь у волонтерських акціях на підтримку воїнів-захисників на сході України.

В рамках проведення заходів «Про відзначення 30-ї річниці незалежності України» в нашому закладі відбулося засідання «круглого столу» - «Україна – унікальна, Україна – надзвичайна».

→ВІДЕОФІЗКУЛЬТУРНО_ОЗДОРОВЧОЇ РОБОТИ В ЗДО

  «Вишенька» - єдиний дошкільний навчальний заклад у місті, який відвідують діти з порушенням зору.

   Система корекційно-виховної роботи в закладі спрямована на всебічний розвиток дитини, оволодіння необхідними знаннями, уміннями – за допомогою спеціальних методів і прийомів корекції і компенсації зорового порушення. Головна мета корекційно-виховної роботи педагогів – це підготовка дитини з порушенням зору до активного самостійного життя, успішного навчання в школі, адаптації в суспільстві.

   Над вирішенням цих завдань працюють спеціалісти – досвідчені професіонали, здатні поліпшити, а нерідко і повністю відновити зір.

   Навчальний процес здійснюємо на основі диференційованого, індивідуального підходу до дітей, спираючись на вікові особливості, темп розвитку, індивідуальні можливості, загальний фізичний і психологічний рівень. 

Робота психологічної служби проводиться за наступними напрямками: 

- діагностичний,

- розвивально-корекційний,

- консультаційний,

-просвітницький.

Велике значення приділяється адаптації дітей в групах раннього віку. З жовтня по листопад організовується робота щодо вивчення психічного стану дітей. 

Психодіагностична робота здійснюється відповідно до річного плану. За результатами досліджень проводяться консиліуми, індивідуальні консультації батьків та вихователів, індивідуальна корекційно-відновлювальна та розвивальна робота окремими дітьми.

Практичний психолог також бере участь у загальних та групових батьківських зборах. 

Систематично відбувається зв'язок з батьками завдяки спілкуванню у соціальних мережах.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.