Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Консультування вчителя-дефектолога

Дата: 17 березня 2020 о 18:08, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:32

Консультує вчитель-дефектолог - Довбуш А.Ю. 

15.05.2020р.

"Свійські тварини"

https://youtu.be/r_5Tf0607fw

https://youtu.be/VEA7jjpRKfw

 

08/05/2020p.

«Бережіть зір з дитинства» 

http://dyvokray.org.ua/diti-z-osoblivimi-potrebami/32-berezhit-zir-z-ditinstva    

06/05/2020p.

"Чарівний світ комах"

https://youtu.be/aCgM2n8hDDI

https://youtu.be/LyUHJBu0TjY

https://youtu.be/kZUTrLqDJVQ    

29.04.2020р.

Форма і величина предметів 

   https://youtu.be/wwQSLNwDueY

https://youtu.be/zO_69ZyEXNI

24.04.2020р.

https://youtu.be/p5lA1hKBe60 

22.04.2020р.

https://youtu.be/buc1o0zaRZo

https://youtu.be/daHh5tsQBuY    

17/04/2020p.

Чим зайняти малечу вдома?

https://youtu.be/HpUaC5TDR5I 

15.04.2020р.

http://klyovamama.com/uk/velikodni-yajtsya-z-ditmi/

http://sts.sumy.ua/society/5-multfilmiv-pro-velykden-dlya-ditej.html    

10.04.2020р.

Як розвивати уяву у дітей?

       Деякі батьки вважають, що дітям уяву розвивати не потрібно, адже вони й так увесь час щось вигадують, додумують і уявляють. Фантазування для них цілком природне заняття. Малята можуть придумати казку, легко «оживити» будь-який персонаж, скласти дивовижні вірші з такими римами, що не спадуть на думку жодному дорослому. І все-таки, як це не дивно, не всі діти мають добре розвинену уяву. Як же допомогти дитині розвити уяву? Як і будь-який інший процес, уяву можна тренувати. Тому варто приділити час розвитку уяви, використовуючи спеціальні ігри, що зацікавлять малюка.

 «Помічник художника». Зробіть заготовки незавершених малюнків. Скажіть дитині, що художник, який малював картини, дуже зайнятий, і тому не може їх завершити. Дайте малюкові олівці або фарби, щоб він зміг завершити малюнки.

 «Чарівні хмари».У цю гру добре грати на вулиці вдень. Ще краще, якщо ви з дитиною матиме можливість розкласти плед і прилягти десь на травичці, щоб зручніше було дивитися в небо на хмари, що пропливають повз. Головне завдання – побачити ц показати всім хмару, яка на щось або на когось схожа.

 «Кляксографія». Вам знадобляться альбомні аркуші паперу й кольорові фарби. Капаємо яскравою фарбою на папір. Раз і готово. На аркуші розтікається безформна ляпка. Тепер складемо аркуш навпіл, щоб утворився відбиток. Розгортаємо і розглядаємо утворену картинку. На що схожа? Або на кого схожа? Аркуш можна обертати й розглядати картинку під різним кутом.

 «Перетворення долоньки». Якщо обвести долоньку, а потім вирізати її по контуру, то із цього відбитка може утворитися чимало цікавого. Наприклад, дві долоньки нагадують метелика. Запропонуйте дитині поміркувати, що ще можна зобразити за допомогою долоньок.

 «Говорить музика». Запропонуйте малюкові послухати музику. Скажіть: «Зараз ти почуєш музику. Намагайся уявити, про що або про кого вона. Запам’ятай картини, що уявлятимеш під ці звуки».

 «Зоологічний колаж». Завдання – створити колаж з різних частин фотографій різноманітних тварин. Вирізати картинки можна з журналів. Не перешкоджайте дитині, якщо вона намагається «сполучити несумісне».

 «Перетворення». Запропонуйте дитині за допомогою перетворитися на будь-кого (тваринку). Перетворення полягає в тому, що дитина має рухатися й «звучати», як обрана тварина.

 «Так не буває». Придумування небилиць – найцікавіша забава. Скажіть дитині, що ви всі разом придумуватимете таку історію, що ніколи й нізащо не могла б відбутися в житті. Нехай події в ній будуть дивовижними, відбуваються всупереч законам природи.

 «Щоб було б, якби…» Ця гра навчить дитину висловлюватися щодо майбутнього. Запропонуйте відповісти на запитання: «Що було б, якби…»:.. усі люди почали розуміти мову звірів і птахів; …ти сам міг перетворитися на якусь тварину;… ти знайшов шапку – невидимку;… пори року помінялися місцями ;.. з фонтана раптом потік лимонад;…шоколадки росли на дереві тощо.

08.04.2020р.

тема: "Птахи".

https://youtu.be/EI4EnC9M3EQ

https://youtu.be/lCi1uJ7bBSQ    

03/04/2020p.

https://dityinfo.com/vihovannya-ditini/pravila-etiketu-za-stolom-dlya-ditei.html  

01/04/2020p.

https://mamovediya.com.ua/osobysta-hihiyena-ditey-doshkilnoho-ta-molodshoho-shkilnoho-viku 

 https://youtu.be/wOH7ok344c4 

27/03/2020p.

Навички самообслуговування.

   Дошкільний вік - це значний період у житті дітей, так як від народження до школи вони проходять дуже великий шлях розвитку. Це період не тільки фізичного зростання, але й психічного, соціального. Формування дитини як особистості відбувається під впливом навколишнього його світу, і особливо значну роль у цьому відіграють дитячий садок і сім'я. Педагоги та батьки спільними зусиллями сприяють всебічному розвитку особистості дитини, в якому трудове виховання посідає досить важливе місце.

             Формування у дитини соціально-побутових навичок здійснюється за більшою мірою в рамках саме трудового виховання. Формування цих навичок сприяє процесу соціалізації дитини, тобто входженню їх у суспільство, в якому він буде досить самостійний, і тому буде відчувати себе повноцінним його членом. У праці діти опановують різноманітними навичками і вміннями, необхідними в повсякденному житті: у самообслуговуванні, в господарсько-побутової діяльності і т.д. вдосконалення умінь і навичок полягає не тільки в тому, що дитина починає обходитися без допомоги дорослого. У нього розвиваються самостійність, уміння долати труднощі, здатність до вольових зусиль.  Саме тому організація в рамках  роботи з формування соціально-побутових навичок така важлива в загальному процесі навчання і виховання дітей.

              Самообслуговування — це діяльність, спрямована на задово­лення повсякденних особистих життєвих потреб, пов'язаних з не­обхідністю догляду за тілом, одягом, взуттям тощо (умивання, за­чісування волосся, одягання, прибирання ліжка тощо). У процесі самообслуговування діти активно засвоюють необхідні навички, знання про власне тіло, предмети особистої гігієни, організацію гігієнічних процедур, набувають практичного досвіду самостійнос­ті. Щоденно виконуючи елементарні завдання із самообслуговуван­ня, дошкільники привчаються до систематичної праці й починають розуміти, що всі (дорослі і діти) мають певні обов'язки, виконання яких не слід перекладати на інших.

              Основні навички із самообслуговування, якими необхідно  опанувати дошкільнику.

  •  Навички з догляду за собою: уміння надіти сорочку, штанці, застібати гудзики, кнопки, вішати одяг, мити обличчя, шию, вуха,  витирати ніс хусткою, чистити зуби, зачісувати волосся, користуватися туалетом.
  •  Навички, пов'язані з харчуванням: уміння прибрати зі столу, роздати їжу, їсти ложкою, пити з чашки і т.д.
  •  Елементарні рухи: уміння витерти ноги при вході, сісти на стілець, підніматися по сходах і т.д.

              Позитивна оцінка дорослого навіть невеликих успіхів дитини викликає у малюка задоволення, породжує впевненість у своїх силах. Особливо це важливо пам'ятати в спілкуванні з дітьми соромливими, боязкими.

             Навички самообслуговування у малюків формуються в іграх з ляльками, в процесі виконання різноманітних дій (роздягання, одягання, умивання та ін).

             Засвоєння навичок самообслуговування набуває найважливіше значення для дитини 3 років. У цей період вона заявляє про себе як особистість, прагне стати незалежною, усе хоче робити сама. Тільки освоївши навички самообслуговування, малюк відчуває свою самостійність.

             Дуже важливого значення набуває опанування навичок прийому їжі, уміння одягатися, «проситися на горщик» у той час, коли дитина йде до дитячого садочка. Вихователь не зможе приділяти їй стільки ж уваги, скільки мама, тому багато речей дитині доведеться робити самій. Важливо допомогти дитині засвоїти основні навички прийому їжі, гігієни тіла, туалету, одягання й роздягання

             Організовуючи працю дітей, навчаючи їх навичкам самообслуговування, важливо не придушити прагнення до самостійності, це велике «завоювання» трирічної дитини - важливий чинник у формуванні його працьовитості. Досягнення дитини в самообслуговуванні важливо підтримува­ти і схвалювати.

http://doshkolenok.kiev.ua/psichdoshk/78--3-5-.html  

25/03/2020p.

Ігри для розвитку тактильно - рухових відчуттів

(Поради тифлопедагога батькам)

Гра «Чарівний мішечок». Розвиваємо вміння знаходити на дотик необхідний об'ємний предмет. У мішечок можна покласти парні предмети, які відрізняються однією ознакою (2 кульки - велика й мала, 2 палички -товста й тонка). Потрібно на дотик визначити предмет і назвати його ознаки, вказати з чого зроблений предмет (скло, метал, дерево, пластмаса, гума, тканина).

Гра «Впіймай мишку» - м'якою іграшкою (мишкою) торкатися різних частин тіла дитини, а дитина з закритими очима визначає, де іграшка.

Гра «Впізнай предмет». На столі розкладають різні об'ємні іграшки або невеликі предмети (брязкальце, м'ячик, кубик, гребінець, зубна щітка тощо) та накривають зверху тонкою, але щільною і непрозорою тканиною. Дитині пропонують через тканину на дотик визначити предмети і назвати їх.

Гра «Знайди пару» - два комплекти карток з різною поверхнею, обклеєних фактурним картоном, тканиною чи фольгою. Дитина шукає на дотик пару до запропонованої картки.

Гра «Тактильні мішечки» - мішечки з однакової тканини наповнені горохом, квасолею, гречкою, монетками, ґудзиками. Дитині потрібно впізнати що в мішечку, розкласти за розміром наповнювача.

Розвиток моторики і графомоторики

Зниження загального рівня активності у дитини з порушеним зором негативно впливає на розвиток моторної координації. Водночас саме в русі дитина отримує знання про якості предметів та явищ,  дотиково обстежуючи їх.

Удосконаленню координації рухів сприяють різноманітні ігри та вправи з м'ячем. Розвитку дрібної моторики та м'язового тонусу руки сприяє малювання (штрихування в різних напрямах з різною силою натиску, розмальовки, обведення контуру, малювання за опорними точками, домальовування), ліплення. Нормалізувати тонус також допомагають ігри з гарячою та холодною водою, масажними колючими м'ячами, а також пальчикова гімнастика. Пальчикові ігри виконують разом з дитиною в повільному темпі і повторюють кілька разів.

Також корисні вправи, спрямовані на сортування (намистинки, квасоля, горох, кукурудза), змотування ниток та робота з мозаїкою. Проявивши трохи фантазії, виготовити самостійно, або придбати у магазині різноманітні цікаві для дитини шнурівки, та тренувати її у застібанні ґудзиків, гачків, зав'язуванні стрічок, складанні мозаїки і конструктору.

Такі ігри та вправи легко виконувати вдома, адже можна використовувати будь який підручний матеріал: намистинки, камінці, ґудзики, квасолю, горіхи; нитки тощо.

20/03/2020p.

Вплив гаджетів на зір дитини

  Не таємниця, що надмірне використання комп’ютерів, планшетів, смартфонів шкодить здоров’ю людини, особливо негативно вони впливають на здоров’я дитини і виражається цей вплив порушенням зору, осанки, розладами нервової системи. При враженні очей зазвичай першими проявами є втома очей, нечіткість зору вдалечінь , відчуття печії в очах.

  Порушення зору спочатку має функціональний характер – його можна виправити за допомогою медикаментозного і апаратного лікування. В подальшому відбуваються структурні зміни ока, око «розтягується» і розвивається короткозорість. 

  Причини погіршення зору від використання гаджетів:

1.     Відстань від очей до екрану.

 Через те, що людина довгий час дивиться в екран або монітор на досить близькій відстані (рекомендовано не менше 50 см від екрану!), Очі звикають і як би «завмирають» в такому положенні, не маючи потім можливості добре бачити предмети вдалині.

2.     Яскравість.

 Через яскравість екрану людина моргає значно рідше, що призводить до порушення виділення, розподілу і випаровування такої необхідної для зволоження очей слізної рідини.

3.     Тривалість використання.

 При безперервному тривалому застосуванні гаджету або сидінні за монітором очі, перебуваючи «в стресі», також недостатньо зволожуються, що і призводить до туманності зображення, болю і навіть іноді відчуття різі в очах.

4.     Розмір екрану.

 Чим менший екран, тим, відповідно, очі більше напружуються і відбувається зайве акомодаційне навантаження.

5.    Не статичність зображення.

 У смартфоні або на комп’ютері, як відомо, всі зображення (і текст, і картинки) блимають. Таке мерехтіння монітору і відблиски екрану не завжди помітні, але на наші очі вони роблять великий негативний вплив. Тут також страждають і акомодаційний апарат, і фокусування зору. В такому випадку нерідко рекомендують противідблискуючі окуляри для роботи з гаджетами або за комп’ютером.

   Особливих обмежень у використанні різних видів гаджетів потребують діти віком до 6-ти років, адже в цей період починають формуватися всі життєво важливі функції організму.

18/03/20202p.

https://youtu.be/4fwJ3U9F1fg

 

Зорова гімнастика — це одна з форм профілактики та корекції порушень зору, запобігання перевтомі зорового апарату. Спеціальні вправи для очей ґрунтуються на рівномірному чергуванні тренувань очних м’язів з повноцінним відпочинком зорового апарату. Виконуючи такі нескладні вправи щодня, можна не лише зберегти зір, а й відновити його повноцінне функціонування.

  Вправи зорової гімнастики:

-знижують втомлюваність очей,

-зміцнюють очні м’язи,

-знімають напруження ,

-запобігають виникненню порушень зору,

- позитивно впливають на загальну працездатність зорового аналізатора та всього організму.

Консультує вчитель-дефектолог - Кривоніс Ю.М.

22/05/2020p.

Квіти навколо тебе, Весняний настрій. Тематичні поробоки, пазли та ігри

http://Подробнее https://drive.google.com/file/d/11T5zMBscj5JhZp8gFrRlyGVMXgJ7Ha7v/view

https://drive.google.com/file/d/1sy50aNgfzisfAwi4xoqpuXFSlgXno-cA/view

https://drive.google.com/file/d/1mw8Bk1eGlTFsKYVXuhwtarzN_A-Y4aDm/view

https://drive.google.com/file/d/1WMJ-rk-87O6NK83qMPJjJD1xU6MtF44v/view

13/05/2020p.

відео-презентації «Комахи», розробки цікавих завдань 

https://www.youtube.com/watch?v=I1Y-t5pH-hc

https://drive.google.com/file/d/1wb-D_0OFaiUPHP5fHQ2TlG6hqA40jE8e/view

https://drive.google.com/file/d/126yJm7wlojruLKceGx1j64sR9E0ZMZVV/view

https://drive.google.com/file/d/1XA__Won2NxOvapmPZOrCj56UaYOhWenM/view

https://drive.google.com/file/d/1lIT4IYxJXgFfvW_9AHWyuwz06juQdqKd/view

06/05/2020p.

Вчимо професії українською

https://www.youtube.com/watch?v=4xCSAmIoACk

Загадки про види професій

https://www.youtube.com/watch?v=QHyA3KJUXqc

https://www.youtube.com/watch?v=cp8yaCIhCz0

04/05/2020p.

Пророщуємо насіння

https://www.youtube.com/watch?v=DxRAV8SeavY

https://www.youtube.com/watch?v=GANecyHAUac

Ігри з піпеткою для розвитку дрібної моторики. Розвиваючі ігри для дошкільнят

https://rigbee.ru/uk/domino/igry-s-pipetkoi-dlya-razvitiya-melkoi-motoriki-razvivayushchie-igry-dlya/

Вивчення впливу дотиків на ріст рослин

https://www.youtube.com/watch?v=3LIC2I-VvKU

29.04.2020р.

Як розрізняти дерева, кущі і трав'янисті рослини

https://www.youtube.com/watch?v=3U75aA4jUWo

21/04/2020p.

Весняні квіти первоцвіти

https://www.youtube.com/watch?v=u-OwXeY3-aQ

https://www.youtube.com/watch?v=SHW31TIav2c

15.04.2020р.

Як розказати дитині про великдень 

http://lviv1256.com/lists/velykodni-multfilmy-dlya-ditej-yak-rozkazaty-dytyni-pro-velykden/

Великодні мультфільми

http://lviv1256.com/lists/velykodni-multfilmy-dlya-ditej-yak-rozkazaty-dytyni-pro-velykden/

Великодні традиції моєї сім'ї 

https://kolobok.ua/igry-a-takzhe-handmade/applikatsii-i-podelki/1208002-porobki-dlya-ditej-na-velikden-2020-najprostishi-ideyi-dlya-sadochku-ta-shkoli

10.04.2020р.

Як запам'ятати послідовність кольорів веселки

https://uamodna.com/articles/yak-zapamyataty-poslidovnistj-koljoriv-veselky/

Казка

https://kazky.org.ua/zbirky/barvysta/oljha-penjuk-v-poszukach-veselky

07/04/2020p.

Веселка. Поробка і віршик.

https://www.youtube.com/watch?v=4ia2k5CPFpU

Чим зайнятися з дитиною під час карантину

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

Весняні квіти.

https://www.youtube.com/watch?v=X6PvHZz8_pY

01/04/2020p.

Перелітні птахи.

https://www.youtube.com/watch?v=N6RajwdL2CY

як зробити птахів з паперу своїми руками

https://shelly.ru/uk/lichnost/kak-sdelat-ptic-iz-bumagi-svoimi-rukami-kak-sdelat-ptichku-iz/

26/03/2020p.

Мешканці моря. Ігри для пальчиків

https://dityinfo.com/rozvitok-ditini/meshkanci-morski.html

25/03/2020p.

Мешканці водойм

https://www.youtube.com/watch?v=NOyPy_Zsgs8

https://www.youtube.com/watch?v=c6oGwTGMTaQ

https://www.youtube.com/watch?v=-gRQfvpdFWI

20/03/2020p.

Тренуємо дитини вирізати ножицями. Перші кроки

Вирізання дуже корисне заняття, адже воно надає навантаження для зміцнення пальчиків, що в свою чергу розвиває дрібну моторику (поліпшується координація рухів пальців, а це сприяє утворенню нових нейронних зв'язків, тобто розвитку мислення дитини). На додаток до іншого вирізання надає розширений функціонал для творчості. Після освоєння ножиць дитина активно підключає вирізання до малювання та аплікації.

Подібні експозиції у нас по всій квартирі з 3 років.

  •   (Поради бувалих :-));
  •   на початковому етапі знайомства з ножицями. Матеріали для друку і знову поради (!);
  •   (Про зошити Kumon для самих маленьких і прикраси з паперу для посидючих).

Як навчити дитину вирізати ножицями | складнощі

Впевнена, що з дітьми старшого віку багато інакше. Але у нас з Яною був досвід освоєння ножиць з 2 років тому я опишу підводні камені при навчанні вирізання малюків і способи мінімізації збитку від них.

  • Тугі ножиці. Основна складність, коли малюк намагається вирізати доводиться на моменти роз'єднання кілець ножиць і з'єднання. Для маленької дитини такі маніпуляції викликають труднощі, так як пальці слабкі. Постає завдання як на початковому етапі дати дитині мінімальне навантаження, таку щоб йому не було занадто дискомфортно, щоб не було розчарування через складнощі, таку щоб його порадував результат. Ситуація трохи нагадує тренажери у дорослих - занадто велику вагу вантажу на тренажері принесе шкоду, а не користь. З ножицями у малюків також. Виробники для самих маленьких придумали ножиці з фіксатором відкритого стану. Ножиці, забезпечені цим механізмом, самі розкриваються. Тому зусилля на розкриття ножиць з пружинкою робити не треба, зусилля потрібно докладати тільки на закриття (зведення кілець). Щоб ще полегшити задачу вирізання при виборі ножиць зверніть увагу на кількість зусиль необхідне для відкриття / закриття лез - ножиці не повинні бути тугими. У нас ножиці Koopy від Maped з фіксатором відкритого стану (my-shop, ozon). Якось я писала про них в своєму профілі Instagram. У відповідь на публікацію деякі поділилися, що їх дітям простіше було почати вирізати звичайними дитячими ножицями. Насправді ножиці з фіксатором відкритого стану спрощують процес тільки в тому випадку якщо в пальцях недостатньо сил для розкриття ножиць. У віці двох-трьох років Яні це дійсно допомагало. У той же час в 4 роки фіксатором відкритого стану Яна давно не користується, адже в 4 роки для більшості дітей не важко розкрити і відкрити звичайні дитячі ножиці. Детальніше про механізм фіксації в ножицях дивіться відео:
  • Невміння вчасно зупиниться. Маленькій дитині складно зупиниться на певній точці і, як правило, на перших етапах надріз виходить довшим, ніж плануються. Для отримання розрізів потрібної довжини можна потренуватися на спеціальних завданнях з точками зупинки.
  • Відсутність плавності в рухах. Плавні вигини дворічки і трирічки перетворюються в ламані прямі і криві. Перші завдання на вирізання повинні включати прямі лінії. До вирізання вигинів і околиць краще переходити після того як вирізання прямих ліній перестане доставляти дискомфорт.

Одна важлива умова для захоплення вирізанням на початковому етапі, пропонувати прості завдання.

Як навчити дитину вирізати ножицями | завдання

Вправи на вирізання в порядку зростання складності:

  1. Найпростіше завдання, з якого краще починати вчити дитину різати ножицями: Видаємо дитині вузькі невеликі смужки паперу і просимо їх розрізати навпіл. Якщо готові смужки склеїти в колечка вийдуть ланцюга, які порадують малюка. Смужки можна різати зі старих малюнків, кольорового паперу, непотрібних журналів.
  2. Розрізання смужок на шматочки. На другому етапі пора перейти до розрізання смужок на безліч шматочків. Діти дуже люблять все шматувати на шматочки. При перших спробах розрізання ставте завдання «1. відокремити всіх персонажів один від одного », після напрацювання досвіду« 2. розрізати смужку на рівні квадратики по лініях ». Діти дуже люблять виконувати прості завдання, з якими вони легко справляються. Особливо завдання нижче їх поточного рівня розвитку. В цілому такі завдання для дитини не дають розвиваючого ефекту, але цей момент можна використовувати в правильному напрямку. Наприклад, друкуєте лист завдань з лото для самих маленьких (зіставлення тварин і їх дитинчат і ін.) Або лото на зіставлення квітів і просите дитину самостійно розрізати матеріали для гри. До речі, таке крутійство з інтересом до завдань нижче поточного рівня розвитку використовують при вивченні інших мов. Ловиться увагу на те, що дитині подобається, в чому він відчуває свої сили і додається нове розвиваюче напрямок (вирізання, іноземна мова, і т.д.).

    Додатково можна запропонувати дитині вирізаних мешканців моря згрупувати за видами і наклеїти на лист. Я друкувала подібні картинки. Потім їх розрізала на поздовжні смужки. Яна з задоволенням розрізала смужки відокремлюючи морських мешканців один від одного. На першому етапі знайомства треба давати завдання включають маленькі розрізи, але у великій кількості.

  3. Довільний вирізання. Будь діяльності завжди цікавий масштаб. Щоб його продемонструвати в вирізанні відійти дитині газету або журнал з проханням порізати на шматочки.
  4. Завдання по зупинці на точці. Для вдосконалення досвіду важливо вміння зупинятися на точці. Парочка завдань для прокачування зупинок:
  5. Ріжемо тісто для ліплення. Розрізання ножицями коржів і паличок з тіста для ліплення. Прошу не плутати з пластиліном, пластилін швидко заліпить леза ножиць і їх доведеться клопітно відмивати. Для вирізання підходить пружне тісто. Його можна зробити самим або купити готове. Наприклад, в цьому плані хороший Play-doh в жовтих банках. З фіолетових не підійде, так як він для самих маленьких і дуже м'який. Я розкачувала скалочкой коржі з Play-doh. Мені дуже подобаються скалочкі-трубочки з різними фактурами, наприклад, як в цьому наборі my-shop, детальніше про це і інших інструментах для ліплення в інший раз ... Готові коржики Яна з задоволенням різала на шматочки. Фактура у цього тесту дуже приємна для ліплення і виразно.
  6. Зачіски для дівчаток.  Ідея оформлення зачісок для намальованих дівчаток підглянена мною в зошиті аплікацій Gakken для дволіток. Викладаю ідею в інший реалізації. Малюнки для завдань взяті з ресурсу Freepik і трохи підправлений. Це завдання складне для малюків і підходить для дітей від 3-4 років.

    В якості вихідних даних дитині видаються надруковані зображення. Пропонується лялькам створити зачіски.

    Результат оформлення зачісок. Верхній ряд виконувала я, нижній - Яна.

  7. Вирізання розмальовок.  Коли дитина прокачає навик вирізання до складних ліній можна запропонувати йому вирізати зображення з великих розмальовок. Їх можна знайти в інтернеті у великій кількості. Моя жменька розмальовок для малюків, доберуся викладу купу побільше :-).

18/03/2020p.

Дітям про емоції та почуття: просто і доступно 

Ігри своїми рукамиhttps://babylessons.com.ua/taktilnyj-meshochek-igry-svoimi-rukami/default.htm

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.