Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 43 людини

Медична сторінка

Дата: 15 грудня 2019 о 16:36, Оновлено 11 лютого 2023 о 20:09

Вчасне надання домедичної допомоги як собі так і потерпілій дитині істотно впливає на перебіг лікування й нерідко визначає подальший стан її здоров'я. У дошкільному закладі, окрім медичної сестри, повинні вміти надавати домедичну допомогу й інші працівники. Вони мають навчитися швидко реагувати на будь -які ситуації, зумовлені військовими діями в нашій країні. Тому в закладі дошкільної освіти №4 «Вишенька» систематично  проводяться заняття які складаються як з практичних так і з теоретичних частин.

Під час практичної частини заняття працівники закладу вдосконалюють майстерність надання домедичної допомоги на ляльці , так як вона більше схожа на дитину, та одне на одному. Аби допомогти дітям, працівники закладу, мають засвоїти не лише алгоритм надання домедичної допомоги, а й вчасно помічати ознаки потрапляння стороннього предмету в гортань ,ніс  вухо чи око. А також вміти накласти джгут, тимчасово, до приїзду швидкої, зупинити кровотечу, перев'язати рану або місця опіку

,ОО

Охолодити опікову поверхню. Перенести в тепле безпечне місце та переодягти в теплий сухий одяг у разі переохолодження . Надати психологічну допомогу ( заспокоїти, погратися, розповісти казку) у разі повітряної тривоги, евакуації  до безпечного приміщення. Накладати фіксуючі пов'язки . Вивчити алгоритм дій у разі хімічної атаки: (аміаком - спуститися на нижні поверхи, оскільки цей газ легкий і піднімається вгору. Якщо ж Росія атакувала хлором – укриття потрібно шукати на верхніх поверхах, оскільки цей важкий газ опускається на землю.)

Поради  для батьків

Що має бути в аптечці на випадок  надзвичайної ситуації

  • Рукавички одноразові нестерильні
  • Ножиці атравматичні, щоб розрізати одяг чи взуття
  • Бинт марлевий медичний стерильний та нестерильний
  • Бинт еластичний
  • Пов'язка гідрогелевапротиопікова або бинт не менше ніж 10*10 см
  • Термоковдра на поліетиленовій основі
  • Термометр електронний у футлярі
  • Пакет індивідуальний перев'язувальний стерильний з еластичним компресійним компонентом із захисною вологостійкою оболонкою типу « Ізраїльській бандаж»
  • Антисептик спиртовий та на водній основі
  • Таблетки для знезараження води
  • Плівка (клапан) для проведення штучної вентиляції легенів
  • Пакет гіпотермічний
  • Пов'язка (щиток) на око
  • Пластир бактерицидний
  • Пластир фіксувальний на нетканій основі
  • Стерильні марлеві серветки
  • Косинка медична перев'язувальна
  • Мазь гормональна
  • Знеболювальний/ жарознижувальний засіб
  • Ентеросорбент
  • Скотч армований
  • Маркер водостійкий для нанесення інформації

Евакуаційний  рюкзак у дитячому садку для вихованців:

  • Пляшка питної води
  • Батончики, горіхи чи сухофрукти для перекусу
  • Записка з прізвищем, ім'ям, по батькові дитини, датою народження, адресою проживання, контактами батьків
  • Додатковий комплект білизни та одягу
  • Вологі серветки
  • Запас захисних масок
  • Туалетний папір чи паперові рушники
  • Блокнот із твердою палітуркою та два- три маркери
  • Свисток
  • Ліхтарик та запас батарейок.

Пам'ятка

Допомога при зимових травмах

Низька температура, ожеледиця, бурульки- все це може стати причиною травмування дитини взимку. До травмувань можуть призвести і приховані у снігу гострі предмети- гілки, металеві предмети, скло тощо. Через це, після повернення дитини з прогулянки, варто завжди перевіряти наявність на її тілі дрібних поранень та, помітивши їх, обробляти антисептиком.

При переохолодженні

Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенести її до теплого приміщення. Замінити мокрий одяг  сухим і добре закутати її в шубу чи теплу ковдру.

Не слід намагатися швидко зігріти дитинунабирати гарячу воду, інтенсивно розтирати її чи обкладати грілками. Такі дії можуть  спричинити порушення серцевого ритму та внутрішньої кровотечі.

Слід дати дитині теплий напій. Важливо обстежити ніс, вуха ,  кінцівки дитини. Якщо помітні ознаки обмороження , слід надати відповідну першу допомогу. Якщо дитина непритомна, слід перевірити чи вона дихає та чи є у неї пульс. Якщо дихання  та пульс відсутні, слід терміново розпочати серцево- легеневу реанімацію.

У разі незначних травм

 Поширена дитяча забавка- облизувати металеві предмети на морозі , ні в якому разі не робити різких рухів. При різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі. Починається кровотеча, а потім протягом кількох днів триває  болісне загоєння рани. Слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою. Полити язик дитини ледь теплою ( аби уникнути опіків) водою.

У разі травмування голови

При падінні бурульки найчастіше фіксують травму голови- від легкого забиття до тяжких черепно -мозкових травм. Якщо дитина притомна , слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко і оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім обробити садно антисептиком і накласти на нього пов’язку. Якщо дитина непритомна, слід негайно викликати швидку і до її прибуття не рухати дитину. Слід вкрити її ковдрою і стежити за пульсом і диханням. При появі кровотечі -накласти пов’язку, при блюванні- повернути голову набік, аби вона уникла задухи.

За  підозри переламу кінцівки

Слід  провести іммобілізацію- закріпити кінцівку як мінімум у двох суглобах, вище та нижче травмованого місця. Прикласти до травмованого місця щось холодне. Уразі кровотечі слід накласти джгут або тугу пов'язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку слід розрізати рукав чи штанину ножицями. Якщо дитина не може йти, слід сконструювати носилки з тих матеріалів, що є поряд.

За  підозри травмуванняспини або шиї

Покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию цільним коміром. Транспортувати дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім  огледіти місце травмування. Якщо є садна, кровотеча- накласти пов'язку. Якщо є ознаки обмороження- надати відповідну першу допомогу. Після виконання дій слід викликати лікаря.

Вправи для зняття втоми з очей

Вправи для зняття втоми очей, розслаблення зорової системи:

1.    Запропонувати дитині подивитись праворуч, потім ліворуч, кожного разу повертаючи голову в тому ж напрямку, що й очі (але в жодному разі не навпаки).

2.    Нехай дитина спробує розгойдувати тіло, голову та очі подібно до маятника. Очі при цьому мають бути заплющені, а очні яблука рухатися разом з головою.

3.    Навчити дитину наслідувати ходу слона: зробити один крок правою ногою і хитнути тілом, повернути голову й очі вправо, а потім навпаки.

4.    Запропонувати дитині уявити квадрат і поводити очима в напрямках:

-          вгору-вниз;

-          зі сторони – в сторону;

-          по діагоналі – з лівого верхнього кутка у правий нижній і назад;

-          обвести очима сторони квадрата;

-          напівколо біля верхньої сторони.

5. «Ведмедик хитається» - вправу виконують по 1-3 хвилини. Дитина має стояти розслаблено і переступати з однієї ноги на іншу, відриваючи п’яти від підлоги, злегка хитаючись, як це роблять ведмеді в зоопарку. Дивитися потрібно в напрямку носа, не зупиняючись поглядом на жодному з предметів, які потрапляють у поле зору. Під кінець кожного хитання можна м’яко моргати.

 Вправи на покращення циркуляції крові в органі зору:

1. «Повороти пальців». 

Дитина має поставити вказівний палець однієї руки перед носом. М’яко повертаючи голову з одного боку в інший, намагатися дивитися не на палець, а повз нього. Буде здаватися, що пальчик рухається. Це відчуття посилиться, якщо повороти робити із закритими очима, щоб кінчик носа щоразу торкався пальця. Якщо дитині не вдається досягти ілюзії руху пальця, тоді нехай вона піднесе до носа долоню з широко розтуленими пальцями. Повертаючи голову, нехай дивиться крізь них, уявляючи, що перед нею парканчик. Пальці мають наче пропливати перед нею. Потрібно чергувати 3 повороти із закритими очима, 3 – з відкритими. Таких поворотів слід виконати 10-15. Необхідно стежити за рівним диханням.

2. Потрібно розмістити вказівний палець однієї із рук дитини на відстані 15 см від її правого ока. Нехай вона трошки повертає голову зі сторони в сторону, дивлячись перед собою. Має здаватися, що палець рухається. Ця вправа дещо легша за попередню і дає змогу швидше досягти ілюзії рухів пальця.

3. «Пишемо носом».

 Запропонувати дітям із заплющеними очима виводити в повітрі носом, ніби олівцем, дуже великими буквами своє ім’я. Потім опустити голову, швидко покліпати очима.

4. «Заглянь за перешкоду».

Запропонувати дитині покласти свою розчепірену долоню перед обличчям.  Повертаючи голову і заглядати повз долоню то вправо, то вліво, уявляючи, що не голова рухається, а пальці бігають зі сторони в сторону перед очима. По закінченні слід покліпати, зробити пальмінг.

  5. Масаж для очей.

Запропонувати дитині масажувати трьома пальцями лоб, потім брови, скроні двома пальцями, знову трьома пальцями вилиці під очима, потім вказівним пальцем ніс, перенісся, вухо і поза вухом, шию ззаду.  Потім масажувати шкіру голови пальцями рук. Закрити очі і двома пальцями натиснути на верхню повіку обох очей. Зробити «китайські оченята», посміхнутися, покліпати очима, зробити пальмінг.

6. «Їдемо в поїзді».

Повертати голову в швидкому темпі зі сторони в сторону, тобто створити собі «миготіння», як у вагоні поїзда. При цьому треба дивитись у вікно.

7. Запропонувати заплющити очі, потім широко відкрити їх. Повторити 10 разів. Зробити декілька глибоких вдихів та видихів і знову повторити вправу (5 циклів).

 Вправи на тренування акомодаційних м’язів:

1. Запропонувати дітям заплющити очі, прикрити їх долонями та уявити чорне поле. Потім намалювати носом маленьку букву «о». Всередині неї – ще меншу, а всередині цієї – ще меншу і т.д., поки не вийде крапка. А посеред крапки поставити маленький значок «+». У центрі цього значка –  знову крапку, тільки ще меншого розміру. Якщо її проколоти голкою, навколо голки можна намалювати коло. В кінці вправи – покліпати очима.

2. Вправа «Мітка».

Дитина в призначених їй окулярах стає біля вікна на відстані 30 см. На склі на рівні очей дитини кріпиться «мітка» круглої форми (кольорова) діаметром 3-5 мм. Запропонувати дитині дивитьсь на цю мітку 2-3 секунди, Вдалині, на лінії погляду, що проходить через цю мітку, вона фіксує поглядом будь-який об’єкт. Почергово переводити погляд з мітки на склі на цей предмет. Вправа проводиться в перші два дні  - 5 хв., в інші дні – 7 хв. Виконується 2-3 рази в день.

3. Вправа «Сонечко».

Запропонувати дітям відвести напівзігнуту праву руку в бік. Повільно пересувати вказівний палець справа наліво і стежити за ним очима. Повторити 5-6 разів.

Вправи на укріплення окорухових м’язів:

1. Повільно переводити погляд від підлоги до стелі, не підіймаючи голови і не рухаючи тілом. Потім опустити очі вниз. Повторити 2-3 рази.

2. Переводити очі зі сторони в сторону, дивлячись якомога далі вліво, вправо. Голова і тіло нерухомі. Повторити 2-3 рази.

3. Вправа «Веселка».

За пропонувати дітям уявити веселку, обвести її спочатку справа наліво, потім навпаки. Уявити веселку перевернутою, знову обвести її очима. Поєднати дві веселки в коло, обвести його очима в одному напрямку, потім в другому. Рухи повинні бути м’які, повільні.

4. Вправа «Передай м’яча».

Вчити дітей передавати м’яча один одному в руки, стежачи за м’ячем очима.

5. Запропонувати дітям стежити очима за руками: (вправа виконується стоячи) відвести праву руку в сторону – подивитись на руку; потім – ліву руку. Така ж вправа виконується з іграшкою, м’ячем. Відставити ліву ногу в сторону – подивитись на носок, потім праву ногу.

6. Намагатися широко відкривати очі (1-2 сек.), потім заплющити (5-6 сек.). Повторити 4-6 разів.

 Вправи на виконання кліпання:

   Кліпання – рефлекторні рухи повік людини. Кліпати потрібно якомога частіше.

Слід проводити такі вправи:

-    закрити долонею праве око, а лівим безперервно кліпати. Потім навпаки;

-    нехай дитина подивиться в дзеркало на своє праве очко і кліпне лівим оком. Потім подивиться на ліве око, а кліпне правим;

-    перекидаючи з руки в руку м’ячик, потрібно кліпати при кожному торканні його руками;

-    під час повільної прогулянки дитина на кожний зроблений крок кліпає очима, щоб здавалось. ніби земля рухається їй назустріч;

-    кліпати по черзі з дитиною, невисоко підкидаючи догори м’ячик, стежачи за ним поглядом, переміщуючи голову за рухом очей;

-    рахувати разом з дитиною з нерегулярними інтервалами і кліпати на кожний рахунок;

-    кліпати на кожний вдих і видих.

              Вправи для лікування міопії (короткозорості):

               - Голова нерухома. Рухаються лише очі. В простягнутій руці тримати олівець, рухати в праву, ліву сторону, вниз. Стежити очима.

               - Дитину поставити біля стіни великої кімнати, не повертаючи голову, вона має переводити погляд з правого верхнього кута кімнати в лівий нижній, з лівого верхнього – в правий нижній. Повторити 10 разів.

               - Упродовж 10 секунд дитина має дивитися на яскравий блискучий об’єкт (ялинкову прикрасу з фольги), потім кліпати очима. Далі заплющити очі, відпочити. Повторити 10 разів.

               -  Широко розплющити очі, сильно примружити очі, заплющити очі. Повторити 10 разів.

               - Подивитись у вікно на дуже віддалений об’єкт та уважно розглядати його впродовж 10 секунд, потім перевести погляд на близький об’єкт. Повторити 10 разів.

 Вправи для лікування гіперметропії (далекозорість):

-         Підійти до вікна та деякий час чергувати розглядання предметів на далекій та близькій відстані. Виконувати рухи очима: вправо-вліво, вгору-вниз.

-       Уявити «вісімку» та обвести її поглядом спочатку вертикально, потім горизонтально. Повторити 3-4 рази.

-        Заплющуючи очі та декілька хвилин зосереджено «розглядати» чорноту, намагаючись проникнути в неї глибше.

Вправи для лікування косоокості

Косоокість — патологія окорухового апарату, що полягає в періодичному або постійному відхиленні зорової вісі одного або обох очей від загальної точки фіксації. Супроводжується порушенням бінокулярного зору і значним зниженням гостроти зору на оці, що косить):

 «Мандрівка до чарівного світу». Педагог пропонує дітям помандрувати разом з ним до чарівного лісу та  спробувати пройти доріжками так, щоб не сполохати лісових звірів,  до  галявині в кінці лісу.  Ходьба по відбитках слідів червоного кольору, покладених п’ятками разом, носками нарізно – для дітей зі збіжною косоокістю; зеленого кольору, покладених носками разом, п’ятками нарізно – для дітей з розбіжною косоокістю.

  Якщо ліве око косить усередину, то передовсім дитині треба прикрити долонею або пов’язкою праве око. Стати прямо, виставити вперед праву ногу. Нахилитись, потягнутися рукою до носка правої ноги, а потім, не випрямляючись, підняти цю руку вгору, немов вказуючи на літак у небі з лівого боку від дитини. Протягом однієї фізхвилинки треба виконати 6-12 поворотів.

  Якщо ліве око косить назовні, дитині необхідно виставити вперед ліву ногу і, нахилившись, потягнутися правою рукою до носка лівої ноги. Вказувати рукою в тому напрямі, у якому вона хочете переміщати око. Якщо в повороті має потребу праве око, то для рівноваги потрібно висунути вперед ліву ногу. Вибирати рухи з урахуванням бажаного напряму повороту. Нахил уперед виконує допоміжну функцію, оскільки сприяє активізації кровообігу в області очей.

 Способи виправлення косоокості

Повороти

     Дитина має стати спиною до сонця, прикрити рукою око, що дивиться прямо, і починати повертати голову і лікоть у бік ока, що косить, так, щоб на нього впав відблиск сонця. Повороти потрібно проводити ритмічно. В ході тренування необхідно зробити не менше 10 поворотів.

   Якщо ліве око косить усередину, дитина має прикрити долонею або пов'язкою праве око. Ставши прямо, виставити вперед праву ногу. Нахилитися, потягнувшись рукою до носка правої ноги, а потім, не випрямляючись, підняти цю руку вгору, немовби вказуючи на літак у небі з лівого боку від неї. Протягом одного тренування потрібно виконати 6—12 поворотів.

     Якщо ліве око косить назовні,  дитина має виставити вперед ліву ногу нахилившись, потягнутися правою рукою до носка лівої ноги. Потрібно вказувати рукою в тому напрямі, у якому вона хоче переміщати око. Якщо в повороті має потребу праве око, для рівноваги потрібно висунути вперед ліву ногу. Нахил уперед виконує допоміжну функцію, покільки сприяє активізації кровообігу в області очей. Цього цілком достатньо для розслаблення м'язів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.